Zadzwoń do nas:
+ 48 889 446 899
26.01.2022
Budowa przyłącza gazowego WSTRZYMANA w latach 2022-2023!

Czy wiedzieliście o tym, że w latach 2022-2023 nie podłączycie domu do sieci gazowej?

Mieliście może zamiar w niedługim wymienić piec na gazowy? A może jesteście w trakcie budowy i rozważacie zainstalowanie takiego pieca na gaz jako głównego źródła ogrzewania?

 

UWAGA!

Polska Spółka Gazownictwa ogłosiła, że w terminie do 2023 roku będzie wykonywać już nowych przyłączeń do swojej sieci! Jednocześnie Polska Spółka Gazownictwa zapewniła, że umowy, które zostały już wcześniej podpisane będą zrealizowane!
I tak oto w bieżącym roku PSG dokona 89 tysięcy przyłączy gazowych za kwotę 1,327 mld zł. W przyszłym roku przyłączy będzie ponad 45 tys. za kwotę 657 mln zł.

 

Jaka jest przyczyna braku przyłączeń do sieci gazowych w latach 2022-2023?

Otóż brak środków. Ilość przyłączy gazowych w ostatnim czasie spowodowała, że planowany budżet na lata 2022-2023 został niestety wyczerpany. Jak informuje spółka PSG w ubiegłym roku zawarli oni umowy na realizację 135 tys przyłączy. Ponadto wydali oni ponad 260 tysięcy warunków przyłączeniowych do sieci dystrybucyjnej.

 

Skąd nagłe zainteresowanie gazem?

Na spore zainteresowanie gazem przyczynił się na pewno program „Czyste powietrze”. Przypomnijmy, że program ten zaadresowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Ten program umożliwia otrzymanie dofinansowania na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe – na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy – czyli np. ogrzewanie gazowe.
W ramach programu możesz uzyskać dofinansowanie na wymianę swojego starego pieca.

 

Warto tutaj wspomnieć, że właśnie w ramach programu „Czyste powietrze” najwięcej osób zdecydowało się zmienić swoje stare urządzenie grzewcze, właśnie na ogrzewanie gazowe. Tę formę ogrzewania wybrało aż ponad 44 % procent osób, korzystających z programu „Czyste powietrze”.
Tak więc… dla osób które rozważają lub rozważały w najbliższej przyszłości wymianę swojego źródła ogrzewania na gazowe lub są w trakcie budowy domu i planowali zainstalowanie takiego pieca – warto aby rozeznały się w sytuacji czy nie będą miały problemów z przyłączeniem do sieci przez najbliższe 2 lata.

 

O mnie

Chcę sprzedać

Chcę kupić

Zadzwoń do mnie

chętnie odpowiem na Twoje pytania

889 446 899

k.driwa@driwanieruchomosci.pl

Biuro

698 455 407

driwanieruchomosci@gmail.com
Copyright ©2024 Krystian Driwa Nieruchomości | Klauzula informacyjna