Zadzwoń do nas:
+ 48 889 446 899
20.11.2021
Kiedy najlepiej sprzedać dom?

Chciałbym przybliżyć Wam, mam nadzieję łatwym ,,nie prawniczym” językiem dlaczego uważam że jesień to najlepsza pora na zaplanowanie sprzedaży Twojej działki czy Twojego domu.

Zapraszam jeśli masz wolne 3 minuty

 

Jesień… Pora roku, która zachwyca przepięknymi kolorami.
Jesień to też dla wielu z nas czas na przemyślenia. W czasie długich, ciemnych wieczorów przy herbacie snujemy plany na swoją najbliższą przyszłość.

 

Ale czy myśleliście kiedyś o tym, że okres jesieni to chyba najlepszy moment na zaplanowanie sprzedaży domu? Dla wielu z Was być może czas w którym planujecie sprzedaż nie ma znaczenia, ale tak… jesień jest ku temu najlepsza. A dlaczego? Pokrótce wytłumaczę i przedstawię Wam swój punkt widzenia.

 

Po pierwsze czas. Sprzedaż domu z kilku powodów najlepiej opłaca się Sprzedającym na wiosnę i lato. Dlaczego? Można zaobserwować wtedy delikatnie wyższe ceny względem ogólnego trendu –nie biorąc pod uwagę inflacji, sytuacji gospodarczej, rynku kredytów hipotecznych i innych… Gdyby w tych wszystkich silnie skorelowanych dziedzinach związanych z rynkiem nieruchomości przyjąć status quo można zaobserwować wiosną i latem wyższe ceny nieruchomości. Dlaczego się tak dzieje? Bo wszyscy czy jesteśmy tego świadomi czy też nie – lubimy kupować ,,oczami” – wtedy kiedy coś najpiękniej wygląda, kiedy pogoda i rzeźkie powietrze dodają nam siły na remont, na przeprowadzkę – i tak każdy z nas… a skoro ludzi o takich przemyśleniach na wiosnę przybywa… to przybywa coraz więcej Kupujących… co sprawia że wzrasta popyt na nieruchomości… a skoro więcej zainteresowanych… ceny zaczynają wzrastać…

 

Jak być jeden krok przed innymi?

Właśnie jesienią można krok po kroku opracować bardzo skrupulatny plan działania, sprzedaży swojej nieruchomości, ale też przede wszystkim przygotować naszą nieruchomość do sprzedaży.

 

Co to znaczy?

Przede wszystkim trzeba uregulować wszystkie kwestie prawne związane z nieruchomością, które skutecznie mogą zablokować sprzedaż na wstępnym etapie lub na etapie kiedy to Kupujący starają się już o kredyt na naszą nieruchomość… A nic nie jest dla Kupującego tak irytujące jak fakt, kiedy chciałby coś kupić, ale… nie może.
Wiele razy spotkałem się z tym, że Klienci nie mieli pojęcia o np. służebnościach, które były wpisane do księgi wieczystej, a nawet prawie dożywocia na rzecz swoich bliskich. Pojawiały się hipoteki które nie były wykreślone (a przecież kredyt już dawno spłacony!). Zdarzają się również sytuację gdzie domy nie posiadają zgody na użytkowanie… lub były budowane jako ,,samowola”.

 

Czy można coś zrobić?

Oczywiście, że TAK. Wszystko można odpowiednio poukładać, jeśli jest wiedza na temat tego JAK to zrobić. Niektóre sprawy potrafią trwać nawet do roku – aby ,,wyprostować” stan prawny nieruchomości Jeśli rozpoczniemy już dziś, to na wiosnę jesteśmy w pełni przygotowani do sprzedaży domu!
Po drugie efekt wizualny. Należy zadbać o działkę czy dom i przeprowadzić tzw. „home staging”. Odpowiednio przygotować naszą nieruchomość pod kątem estetyki i czystości, co również wiąże się z czasem. Macie dom do remontu? Nie będziecie go przecież remontowali pod Kupujących? Racja! Ale pokażcie Zainteresowanym ile ma przestrzeni… wyrzućcie niepotrzebne rzeczy które i tak będziecie musieli wynieść w momencie jego wydania nowym właścicielom – a dzięki temu możecie uzyskać WYŻSZĄ CENĘ!

 

Niekiedy musimy uporządkować strych, który przez lata służył nam jako „przechowalnia” rzeczy.
Czasami jest to kwestia tygodni… nawet miesięcy.
Wszystko te zabiegi kosmetyczne należy wykonać przed sesją zdjęciową oraz filmem – aby pokazać jaki potencjał ma Wasza nieruchomość.

 

Po trzecie zainteresowanie Kupujących. Wielu poszukujących zazwyczaj przed przeprowadzką do nowo nabytego domu stara się go wyremontować, tak aby spełniał on wszystkie ich oczekiwania i wymagania. A jak wiadomo remonty ruszają z reguły na wiosnę! Sprzyjają temu zarówno warunki pogodowe jak i nasze nastawienie do takich prac. Bądźcie więc krok przed innymi i zadbajcie o to, aby Zainteresowani widzieli w Waszej nieruchomości te plusy, które w efekcie będą dla Was świetnym fundamentem do satysfakcjonującej ceny!

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sprzedaży domu, to zapraszam na spotkanie. Chętnie zobaczę też Twoją nieruchomość i podpowiem jak możesz uzyskać wyższą cenę!

O mnie

Chcę sprzedać

Chcę kupić

Zadzwoń do mnie

chętnie odpowiem na Twoje pytania

889 446 899

k.driwa@driwanieruchomosci.pl

Biuro

698 455 407

driwanieruchomosci@gmail.com
Copyright ©2024 Krystian Driwa Nieruchomości | Klauzula informacyjna